pANkorekta
redakcja i korekta tekstów
user

O MNIESzanowni Państwo

zajmuję się profesjonalnym poprawianiem tekstów – zarówno ich korektą, jak i redakcją. Na warsztat biorę wszystko: od krótkich broszur, reklam czy wypracowań przez opowiadania i eseje po książki i prace dyplomowe (licencjackie, magisterskie, doktoranckie). Mogę też zadbać o językową warstwę portali i stron internetowych. Swoją ofertę kieruje do wszystkich. Mam doświadczenie w sprawdzaniu tekstów i dla klientów indywidualnych, i dla wydawnictw (Norbertinum, Fronda, Wektory).

W pracy korektora i redaktora pomaga mi wykształcenie kierunkowe – magisterium z filologii polskiej, uzyskane na Uniwersytecie Warszawskim, a także ukończone na tej uczelni dwustopniowe studia podyplomowe (Redakcja językowa tekstu i Redakcja językowa tekstu dla zaawansowanych). To właśnie one pozwalają mi z czystym sumieniem polecać się Państwu jako redaktor i korektor, i to dzięki nim jestem w stanie poprawiać teksty, zachowując właściwe proporcje między filologiczną intuicją a rzetelną wiedzą. To ta druga stanowi podstawę, intuicja zaś – również bardzo ważna w tej profesji – jest jej dopełnieniem.

Dzięki wieloletniemu kontaktowi ze słowem pisanym oraz wiedzy zdobytej na studiach jestem w stanie swobodnie zająć się nie tylko poprawianiem tekstów, lecz także ich pisaniem, szczególnie tych niewielkich objętościowo (recenzji, artykułów, broszur itp.).

Zainteresowanych zapraszam do zapoznania się z cennikiem i do kontaktu,

Adam Namięta

user

CENNIK


KOREKTA

  • Korekta: 3,50 zł za stronę
  • Redakcja z korektą: 5 zł za stronę
  • Dłuższe prace, liczące ponad 20 stron maszynopisu lub 40 000 znaków ze spacjami (arkusz):
  • korekta: 60 zł za arkusz
  • redakcja z korektą: 80 zł za arkusz
  • Korekta prac dyplomowych – wycena indywidualna.
    Ceny mogą być niższe od podanych powyżej, wiele zależy od tematu pracy i terminu.

PISANIE TEKSTÓW

  • Pisanie tekstów – wycena indywidualna.

Teksty sprawdzam w formacie doc. (w Wordzie) z włączoną opcją śledzenia zmian – wygodne zarówno dla sprawdzającego, jak i dla zlecającego – w PDF-ie albo na druku z wykorzystaniem znaków korektorskich, o ile druga strona wyrazi takie życzenie.

user

REFERENCJEPan Adam Namięta jest nie tylko, jako polonista z wykształcenia, wybornym znawcą języka polskiego, ale również prawdziwym pasjonatem poprawności językowej, którym bez wątpienia powoduje miłość do ojczyzny-polszczyzny. Nie potrafię myśleć bez wdzięczności i wzruszenia o jego trudnym do oszacowania wkładzie jako korektora i adiustatora moich tekstów. Gorąco polecam wszystkim autorom korzystanie z jego usług w zakresie redakcji językowej.

Prof. dr hab. Jacek Bartyzel


Z panem Adam Namiętą współpracuję od sierpnia 2015 roku. Od początku własnej działalności medialnej pod szyldem Portalu Legitymistycznego miałem przyjemność współpracować z wieloma korektorami - z całą pewnością pan Adam jest w gronie najlepszych. Jego dociekliwość i sumienność w pracy nad artykułami musi budzić podziw, dlatego z pełnym przekonaniem rekomenduję Państwu jego usługi jako korektora i redaktora.

Adrian Nikiel
prezes Organizacji Monarchistów Polskich, redaktor naczelny Portalu Legitymistycznego


Pan Adam Namięta to żywy dowód na to, że praca nad korektą książek może być sympatyczna i przyjemna. Polecam p. Adama jako fachowca, który nie tylko dobrze zna język polski, ale i rozumie jego ducha. Nie jest to, niestety, w naszych czasach powszechne.

Romuald Lazarowicz
redaktor wydawnictw „Lena” i „Wektory”

user

IMPRESJE


Czasami dzielę się z innymi małymi impresjami książkowo-filmowymi:

O filmach
O książkach

user

KONTAKT


Adam Namięta
tel. 793 806 574
e-mail: adam_namieta@wp.pl

Lub wypełnij formularz kontaktowy: