Wydarzenia...

Prezentacja w Dreźnie

W dniu 12.11.2016 rok w Muzeum Miasta Drezno w Niemczech odbyła się uroczysta prezentacja powieści "Doktor Seliański" w mieście, w którym rozgrywa się akcja książki. Jeden z rozdziałów powieści został przetłumaczony na język niemiecki i odczytany przed zgromadzoną publicznością. Przekazałem metalową tablicę nagrobną z szczegółami życia i śmierci Doktora Seliańskiego społeczności ukraińskiej Drezna oraz kierownictwu Muzeum Miasta Drezno. Na spotkaniu oprócz Polonii Drezdeńskiej i społeczności ukraińskiej byli obecni Helena i Romuald Lazarowicz z Wrocławia, założyciele Wydawnictwa Lena Wrocław, które to Wydawnictwo wydało powieść.

Zdjęcia z prezentacji książki Doktor Seliański

123

Proszę kliknąć prawym i otwórz grafikę w nowej karcie

Człowiek Roku

W plebiscycie Wspólnoty Parczewskiej otrzymałem tytuł Człowieka Roku Powiatu Parczewskiego 2013 r.

Złota Odznaka

Honorowa Złota Odznaka za opowiadania
o Powstaniu Warszawskim otrzymana w dniu 11.12.2014 rok w Muzeum Powstania Warszawskiego od Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół Warszawy.

Spotkanie Wrocław

Spotkanie autorskie we Wrocławiu 02.05.2015 r.

Radio Lublin

Audycja w Radio Lublin 17.05.2015 rok
prowadzona przez Marię Brzezińską. Teksty Andrzeja Chodackiego czyta Jarosław Zoń.

Unia Polskich Pisarzy Lekarzy

W dniu 09.10.2015 rok otrzymałem z rąk Pana Profesora dr.hab.med Waldemara Hładki legitymację Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Uroczystość odbyła się w siedzibie Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich w Warszawie. Zdjęcia z uroczystości.

Książka Roku

Książka wtedy promowana Krystyna Krahelska Bohaterka Warszawy rodem z Polesia”, do której napisałem opowiadanie w dniu 13.06.2015 r. wczasie 9 Lubelskich Targów Książki  została uhonorowana nagrodą „Książki  Roku 2014” 
i otrzymała honorowy tytuł - Wawrzyn Pawła Konrada.

Doktor Seliański

W dniu 11.10.2015 rok w Sali Lustrzanej Pałacu Potockich w Lwowie odbyła się uroczysta promocja mojej powieści pt "Doktor Seliański". Laudację wygłosił wybitny ukraiński pisarz Igor Kalyniec, obecni byli parlamentarzyści, goście z Brazylii
i Szwajcarii.  Zdjęcia z uroczystości. Film
z uroczystości.

Promocja powieści

Promocja powieści "Doktor Seliański" odbyła się: we WłoszechKanadzie , Australii Niemczech, na MalcieTasmanii (Nasze Pismo), w Islandii w dwóch ośrodkach polonijnych - Szkoła Polska w Reykjaviku iPolska Biblioteka w Hafnarfjordur, w Paryżu w Stowarzyszeniu Autorów Tłumaczy
i Dziennikarzy w Europie ( A.P.A.J.T.E), w Polish American Poets Academy w USA.

Główna Biblioteka Lekarska

W dniu 14.05.2016 rok odbyła sie promocja powieści w Głównej Bibliotece Lekarskiej w Warszawie. Informacja na stronach Biblioteki.

Włochy

Dodatkowo we Włoszech odbył się Konkurs,
w którym nagrodą była powieść "Doktor Seliański". Taki sam Konkurs odbył sie w mieście Drezno w 71 rocznicę masakry stolicy Saksonii. 

Finlandia

Moja twórczość była także promowana w Finlandii przez Polonijne Towarzystwo
Oświatowo - Kulturalne.

Madryt

W dniu 29.06.2016 r. w Madrycie odbyła się uroczysta prezentacja powieści "Doktor Seliański" w Królewskiej Lidze Morskiej Hiszpanii. Na spotkaniu obecni byligoście z Hiszpani i ambasady Ukrainy oraz Polonia Hiszpańska. Czytano moje teksty przetłumaczone na język hiszpański.

Międzypaństwowy konkurs

W międzypaństwowym konkursie literackim zorganizowanym przez POLISH AMERICAN POETS ACADEMY w New Jersey Usa na wiersz roku 2015 otrzymałem wyróżnienie za cykl wierszy.

Madryt cz. I

Madryt cz. II

Madryt cz. III

Madryt cz. IV

Nominacja do nagrody literackiej 2016

Nominacja do XIV Konkursu na Książkę Roku 2016 Związku Literatów na Mazowszu
i statuetki „Złote Pióro” 2016
.