Andrzej Chodacki jest lekarzem. O swojej twórczości pisze tak:
„Chciałbym kiedyś pisać. Pisać tak naprawdę. I nie o sobie chciałbym pisać, ale o tym, co chłonę z każdym oddechem, każdym spojrzeniem oczu cierpiących. O tym, co dotyka mnie swoją niewidzialną intencją. Bo choć tego wszystkiego pewnie nigdy nie zrozumiem, to chcę żyć nadzieją, że będę kiedyś pisał tam naprawdę. Ponad zagarniającą mnie pychą i upadlającym egoizmem.„
„Opowieści ze świata” to zbiór opowiadań. Z wielką empatią i subtelnością autor analizuje stan dusz swoich bohaterów. Prostym językiem pisze o Bogu i moralności. Prezentuje często zwykłych ludzi uwikłanych przypadkiem w wielką historię. Równocześnie jednak podejmuje tematykę osobistych, „kameralnych” tragedii ludzkich.
ZOBACZ...W nocy z 13 na 14 lutego 1945 r. angielskie i amerykańskie lotnictwo przeprowadziło zmasowane naloty na pozbawione znaczenia wojskowego, niebronione miasto Drezno. Straszną śmierć poniosło ok. 200 tys. osób, w zdecydowanej większości cywilów. Książka przedstawia tę tragedię. Na jej zaś tle heroiczną postawę ukraińskiego lekarza, doktora Ostapa Seliańskiego, który w trakcie nalotu nie opuścił operowanego właśnie pacjenta i zginął wraz z nim. Doktor Seliański, który w 1939 uciekł przed bolszewikami, spoczął w obcej, niemieckiej ziemi.
ZOBACZ...Wyczekując dnia” to zbiór opowiadań, stanowiący jakby kontynuację wydanych przed rokiem „Opowieści ze świata”. Z wielką empatią i subtelnością autor analizuje stan dusz swoich bohaterów. Prostym językiem pisze o Bogu i moralności. Prezentuje często zwykłych ludzi uwikłanych przypadkiem w wielką historię. W tym tomie wielkie wrażenie robi opis zbrodni w Ponarach, a także obrazy polskich zesłańców rzuconych na bezduszną syberyjską ziemię.
ZOBACZ...Album fotograficzny,zawiera opisy regionalne i kulturowe oraz prezentuje walory przyrodniczo - turystycznych obu partnerów w wydaniu dwujęzycznym polsko - ukraińskim oraz ukraińsko – polskim. Album jest świadectwem piękna naszych ziem- ich uroku, kultury i przyrody. Warto poznać nasze partnerskie regiony ich historię, zabytki, dorobek wielu pokoleń mieszkających i pracujących tu ludzi. Jest katalogiem najcenniejszych miejsc i obiektów, jest też antologią małych monografii świata przyrody i kultury.
ZOBACZ...Album fotograficzny, wydanie polsko - angielskie, Parczew 2012 r.
ZOBACZ...
Zbiór opowiadań i wierszy, które zostały wyróżnione w konkursach zorganizowanych w latach 2010-2012 przez portal literacki PubliXo.com.
Autorów tekstów zawartych w niniejszej antologii różni prawie wszystko – wiek, zainteresowania, doświadczenie życiowe. Łączy – pasja pisania i umiejętność ubrania w słowa tego, co opowiedziała im wyobraźnia.
Owa różnorodność siłą rzeczy znalazła odzwierciedlenie w utworach zawartych w niniejszej antologii. Mamy nadzieję, że w tym swoistym „patchworku literackim” każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Życzymy miłej lektury!
Lublin 2013 rok - A duch wieje, kędy chce, jest ogromnym przedsięwzięciem wydawniczym w sferze poezji religijnej i patriotycznej. W czternastu wydanych dotąd tomach opublikowano wiersze pięciuset współczesnych polskich poetów - tych, co służą „na ordynansach u Boga”. Najnowszy tom rozpoczyna się od słów kard. Stefana Wyszyńskiego: „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska! Musimy po Bogu dochować wierności przede wszystkim naszej Ojczyźnie i narodowej kulturze polskiej”.
ZOBACZ...Antologia Grupy Literackiej Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych Warszawa 2014 rok.
ZOBACZ...Bohaterka prezentowanej książki znana jest jako działaczka konspiracyjnego podziemia w czasie II wojny światowej i autorka pieśni "Hej chłopcy, bagnet na broń!", która stała się jedną z najpopularniejszych piosenek żołnierskich i swoistym hymnem Powstania Warszawskiego. Niestety Krystyna Krahelska jako sanitariuszka została postrzelona w jego pierwszym dniu i zmarła w wyniku odniesionych ran.
ZOBACZ...Antologia zawiera utwory dwudziestu autorów: Heleny Abramczuk, Piotra Antoniuka, Aliny Barbary Błaszczuk, Andrzeja Chodeckiego, Stefanii Czuryło, Wiktora Gadomskiego, Pauliny Gierchard, Teresy Gładun, Roberta Adama Kisiela, Mariana Kliszczewskiego, Łukasza Kopisia, Marcina Daniela Kowalczyka, Heleny Maczewskiej, Apolinarego Nosalskiego, Lechosława Płowasia, Heleny Potapczuk, Bogumiły Sarnowskiej, Rocha Sęczawy, Krystyny Szkuat i Tadeusza Zaorskiego.
Wyborem tekstów, opracowaniem i napisaniem słowa wstępnego zajęła się Marta Goździk. Za ilustracje użyte w antologii odpowiada Maria Nastaj.
Polsko - polonijna antologia.
W książce antymagicznej z serii Stop magii!! 33 autorów: z Polski, Holandii, Hiszpanii, Australii i Singapuru wypowiada się w różnej formie literackiej na temat feralnej daty: piątku, trzynastego.
Album fotograficzny Gminy Parczew 2015 rok.
ZOBACZ...
Almanach literacki poświęcony pamięci zmarłych pt. "R.I.P.".
Na 260 stronach publikuje swe różnorakie prace literackie, oddając hołd zmarłym, 56. literatów z Polski, a także z Hiszpanii, Belgii, USA i Australii.Wydawnictwo im. Macieja Apostoła 2015 rok.
Almanach Grupy Literackiej Warszawa 2015 rok. Współautor Andrzej Chodacki
Almanach polsko-polonijny Starachowice 2016 rok.W książce „Imiona miłości” (Starachowice 2016) liczącej 380 stron są utwory poetyckie, satyryczne, opowiadania, recenzje. Publikuje w niej około stu autorów z całej Polski oraz z zagranicy związanych z miesięcznikiem kulturalno-literackim „Radostowa”. Pomysł i redakcja: Agnieszka i Antoni Dąbrowski (red. naczelny pisma); opracowanie graficzne: Larys Kaziukonis, Mikołaj Dąbrowski, portrety: Zbigniew Kresowaty, kolaże: Elżbieta Flis. Książka jest pięknie wydana edytorsko.
ZOBACZ...Polsko - polonijny almanach poetycko - prozatorski Wydawnictwo im. Macieja Apostoła 2016 rok.
ZOBACZ...
Antologii poezji - wydanie Polish American Poets Academy USA 2016 rok.
ZOBACZ...Album fotograficzny, wydanie polsko - angielskie, Parczew 2013 r.
ZOBACZ...Almanach literacki wydany z okazji Roku Miłosierdzia przed Wydawnictwo im. św. Macieja Apostoła
Almanach Współczesnej Bajki Polskiej, Wydawnictwo im. św. Macieja Apostoła" 2016 rok.
ZOBACZ...książka zawierająca kilkaset portretów wraz z biogramami znanych w Polsce i na całym świecie artystów takich dziedzin jak poezja, proza, malarstwo, muzyka i in. Autorem portretów jest Zbigniew Kresowaty z Wrocławia. Portrety tworzył przez wiele lat, sporą część portretowanych osób poznał osobiście. W książce znalazły się portrety między innymi Ernesta Bryla, Julii Hartwig, Zbigniewa Herberta, Czesława Miłosza, Sławomira Mrożka, Czesława Niemena, a na stronie 58 znalazły się dwa portrety, biogram i wiersz Andrzeja Chodackiego.Książka zawiera 498 stron, Wydawnictwo Radostowa 2016 rok.
45 Warszawska Jesień Poezji.
Antologia wierszy wydana przez Związek Literatów Polskich 2016 rok.
ZOBACZ...Kolejna antologia współczesnej literatury publikowana w USA w języku angielskim. Książka zawiera poezję i prozę, Redaktorem wydania jest mieszkającą na Florydzie Danuta Błaszak.
ZOBACZ...Antologia na 300-lecie koronacji Obrazy Matki Boskiej Częstochowskiej. Lubliniec 2017 rok.
Książka zawiera całą pięćdziesięcioletnią historię Unii Polskich Pisarzy Lekarzy oraz prezentacje wszystkich najważniejszych osiągnięć tego literackiego stowarzyszenia, do którego należał także Stanisław Lem. W wydaniu zamieszczono zdjęcie i opowiadanie Andrzeja Chodackiego, członka Unii Polskich Pisarzy Lekarzy.
ZOBACZ...Książka zawiera całą dwudziestoletnią historię Związku Literatów na Mazowszu oraz prezentacje wszystkich najważniejszych osiągnięć tego literackiego stowarzyszenia. W wydaniu zamieszczono zdjęcie i teksty Andrzeja Chodackiego, członka Związku Literatów na Mazowszu.
Zbiór tekstów poetyckich i prozatorskich autorów, którzy uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Literackim Ikarowe Strofy.