35 ROCZNICA PODPISANIA POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH

aktualności

 

       W dniu 29 sierpnia b.r. – w sobotę, obchodzimy 35 rocznicę strajków sierpniowych 1980 roku oraz podpisania Porozumień Sierpniowych. Te wydarzenia odmieniły naszą historię. Po raz kolejny chcemy uhonorować ludzi, którzy przyczynili się do zwycięstwa sprzed 35 lat i przypomnieć te przeżycia.

       Uroczystości rozpoczniemy o godzinie 10 złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia 70 przy przystanku Gdynia Stocznia. O godzinie 11 w Sali Koncertowej Zarządu Portu Gdynia przy ul. Rotterdamskiej odbędzie się uroczysta gala połączona z uhonorowaniem kolejnych 128 uczestników strajków sierpniowych Odznaczeniem „Bohaterom Sierpnia ’80 Gdynia” oraz z prezentacją kolejnego, IV  tomu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni”. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego świętowania tej ważnej rocznicy. Wszyscy uczestnicy tej uroczystości otrzymają pamiątkowy album – IV tom naszej publikacji. 

 

 

Obchody organizują 

Prezydent Miasta Gdyni oraz Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna.

 

 

 

Partner

 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony