aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.


Członkowie i współpracownicy Solidarności Walczącej
W celu wyszukania ludzi, skorzystaj z wyszukiwarki lub wybierz oddział


Wirtualny spacer po Muzeum Solidarności Walczącej

 • 1_k.jpg

  Oficjalne otwarcie ścieżki edukacyjnej Trzciano - Straszewo - Pułkowice

  Kolejny projekt realizowany w ramach działań statutowych naszej fundacji przez Romana Zwiercana, wiceprezesa Fundacji został dzisiaj uroczyście otwarty. Efekty naszej pracy można oglądać w Trzcianie, Straszewie i Pułkowicach w gminie Ryjewo w powiecie kwidzyńskim.

  Data:27 czerca 2021
  Czytaj...
 • straszewo_3_1_male.jpg

  Upamiętniamy bohaterów bitwy pod Trzcianą w 1629 r.

  Zapraszamy 27 czerwca 2021 do Trzciana na uroczystość otwarcia ścieżki edukacyjnej Trzciano – Straszewo – Pułkowice, przygotowywanej przez naszą fundację. Projekt upamiętnia zwycięstwo wojsk polskich nad wojskami szwedzkimi w bitwie pod Trzcianą, która odbyła się 27 czerwca 1629 r.

  Data:5 czerwca 2021
  Czytaj...
 • premier.jpg

  Podziękowanie od prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Zbigniewa Jagiełło

  Otrzymaliśmy list od Zbigniewa Jagiełło, prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca z wyrazami uznania za nasz wkład pracy przy budowie wystawy "Muzeum Solidarności Walczącej". Poniżej cały tekst:

  Drodzy członkowie Stowarzyszenia Solidarność Walcząca 

  W dniu 22 maja dokonała się wielka rzecz dla pamięci SW! (...)

  Data:1 czerwca 2021
  Czytaj...
 • ludzie.jpeg

  Wystawa "Muzeum Solidarności Walczącej" uroczyście otwarta

  Wystawa "Muzeum Solidarności Walczącej" uroczyście otwarta

  Po ponad pół roku intensywnej pracy zespołu kierowanego przez wiceprezesa naszej fundacji Romana Zwiercana, 22 maja 2021 roku otworzyliśmy z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego  stałą wystawę "Muzeum Solidarności Walczącej" w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszaawie przy ul. Rakowieckiej 37. 

  Data:22 maj 2021
  Czytaj...
 • 20210607 Gdynia Rzucewo Puck-2_ok.jpg

  15 maja ruszyliśmy z programem wsparcia dla wetranów w Jastrzębiej Górze.

  15 maja 2021 do Jastrzębiej Góry przyjechała pierwsza w tym roku grupa dawnych działaczy. W turnusie uczestniczyło 26 osób.
  Prowadzony od ponad 7 lat program wsparcia weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego nie uzyskał w tym roku dofinansowania z Ministerstwa Rodziny.
  Podjęliśmy decyzję o dalszej realizacji programu w 2021 roku zobowiązując się do pokrycia kosztów z środków własnych - prywatnych wpłat i ewentualnych donacji.
  Data:17 maja 2021
  Czytaj...
 • Patronat honorowy Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

  Muzeum Solidarności Walczącej został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony