Wystawa plenerowa SW Oddział Trójmiasto

Wystawy » Wystawa plenerowa SW Oddział Trójmiasto

„Solidarność Walcząca w Trójmieście”

pierwsza wystawa plenerowa z cyklu „Organizacje opozycyjne na Pomorzu” 

(W związku z olbrzymim zapotrzebowaniem i brakiem możliwości rezerwacji terminów ekspozycji, wykonaliśmy II komplet plansz wystawy.) 
Wystawa przybliża okoliczności powstania w 1982 r. oraz działalność jednego z największych i najbardziej radykalnych ugrupowań opozycji antykomunistycznej lat osiemdziesiątych – Solidarności Walczącej. Zaprezentowane zostały główne pola aktywności organizacji na wybrzeżu, działalność wydawnicza, radiowa, akcje protestacyjne, demonstracje uliczne oraz sylwetki czołowych działaczy. Uchylone zostały także kulisy walki podziemnych struktur z organami bezpieczeństwa PRL i innych państw bloku wschodniego oraz nie pokazywane dotąd, przygotowania do stawiania czynnego oporu i produkcji broni. 

 Wystawa dostosowana jest do prezentacji plenerowej. Składa się z 16 paneli zestawionych w wolnostojące, trójkątne lub czworokątne moduły (patrz rysunek), zbudowanych z krat budowlanych (szerokość 226 cm, wysokość 200 cm), stabilizowanych betonowymi blokami (o wadze 30 kg i wymiarach 20 cm x 70 cm), na których zawieszanych jest piętnaście banerów z wydrukami (o wymiarach 212 cm x 195 cm). Ze względu na wagę wystawy (ok. 1,2 t.), do jej transportu niezbędny jest samochód ciężarowy. Czas montażu przez grupę kilku ludzi wynosi ok. 6 godzin. Do właściwego zaprezentowania wystawy niezbędna jest powierzchnia ok. 200 m2.

 Wystawa jest samonośna jeśli połączone są co najmniej 3 panele. Możliwa jest jednak inna aranżacja.

Powyżej fotografie z ekspozycji podobnej wystawy w Warszawie i Poznaniu.

Poniżej zawartość naszej wystawy.

  • gal_page_31.jpg

    plansze ekspozycji

    „Solidarność Walcząca w Trójmieście”

    pierwsza wystawa plenerowa z cyklu „Organizacje opozycyjne na Pomorzu” 


    Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony