Wystawa wewnętrzna SW Oddział Trójmiasto

Wystawy » Wystawa wewnętrzna SW Oddział Trójmiasto

Wystawa przybliża okoliczności powstania w 1982 r. oraz działalność jednego z największych i najbardziej radykalnych ugrupowań opozycji antykomunistycznej lat osiemdziesiątych – Solidarności Walczącej. Zaprezentowane zostały główne pola aktywności organizacji na wybrzeżu, działalność wydawnicza, radiowa, akcje protestacyjne, demonstracje uliczne oraz sylwetki czołowych działaczy. Uchylone zostały także kulisy walki podziemnych struktur z organami bezpieczeństwa PRL i innych państw bloku wschodniego oraz nie pokazywane dotąd, przygotowania do stawiania czynnego oporu i produkcji broni. 

 Wystawa dostosowana jest do prezentacji w pomieszczeniach. Składa się z 27 paneli zestawianych w wolnostojące moduły, zbudowane z  komorowych płyt poliwęglanowych o szerokość 97 i wysokości 197 cm. Poniżej zdjęcia z identycznie skonstruowanej, opracowanej przez Stowarzyszenie Solidarność Walcząca wystawy o Rotmistrzu Pileckim. 

 

 Ze względu na wagę wystawy (ok. 0,1 t.), do jej transportu wystarczy samochód osobowy (kombi) lub niewielki dostawczy o ile powierzchnia załadunku wynosi 200 długość x 100 szerokość i 60 cm wysokość – 4 kartony o wysokości ok. 15 cm). Czas montażu przez grupę kilku ludzi wynosi ok. 2 godzin. Do właściwego zaprezentowania wystawy wystarczy powierzchnia ok. 40 m2.

Wystawa jest samonośna jeśli połączone są co najmniej 2 panele. Możliwa jest jednak inna, dowolna  aranżacja. 
 
Poniżej przedstawiamy wszystkie nasze plansze.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony