filmy aktualności

 • Wystawa "Solidarność Walcząca Trójmiasto" w Sejmie.

  Ta wystawa niech będzie hołdem złożonym przez Sejm RP organizacji, która przyczyniła się do zwycięstwa, wolności i niepodległości, a pamięć o tej organizacji będzie nam zawsze towarzyszyć, kiedy będziemy się znów o wolność i niepodległość upominać ' - tymi słowami wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki otworzył wystawę w Sejmie pt. "Solidarność Walcząca", upamiętniającą działalność bohaterskiej organizacji...

  Data:19-07-2017
  Czytaj...
 • Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdyni

  Około tysiąc osób wzięło udział w Marszu Żołnierzy Wyklętych w Gdyni między innymi: Członkowie Fundacji Pomorskiej Inicjatywy Historycznej (organizatora marszu), gdańskiego oddziału IPN, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty  i Wychowania w Gdyni,   Harcerze ZHR ,  uczniowie gdyńskich szkół, Klub Kibica Arki, Koło Młodych PiS Gdynia,  orkiestra młodzieżowa MDK Gdynia oraz mieszkańcy Gdyni.

  Data:02-03-2014
  Czytaj...
 • Konkurs Mój Dzień Niepodległości

  Konkurs Mój Dzień Niepodległości Gdynia Klub Muzyczny Ucho 11 listopada 2013

  Data:19-11-2013
  Czytaj...
 • Prezes Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna Andrzej Kołodziej w USA

  Chicago nagranie w radio oraz Chicago spotkanie z Polonią 

  Data:30-07-2013
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” polega na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym.
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony