APEL

aktualności


W związku z przygotowaniem 5 i 6 tomu albumu "Ludzie Sierpnia", z których jeden będzie nosił tytuł: "Ludzie Sierpnia - Matki, żony, córki...", prosimy o kontakt kobiety, mieszkanki Gdyni, które wspierały strajkujących członków swojej rodziny w zakładach pracy w Trójmieście w gorącym Sierpniu 1980 r. 


W sierpniu 1980 r. rozpoczęły się strajki, które zapoczątkowały idee "Solidarności", wielkiego, wspaniałego ruchu społecznego, który pokazał, że z komuną mogą walczyć zwykli ludzie, kiedy są razem. 


Chcielibyśmy oddać hołd dzielnym kobietom, które pomimo strachu o synów, mężów, ojców, braci były gotowe nieść pomoc w każdej formie, ale także wspierały ich modlitwą. Chcielibyśmy poznać strajk z sierpniowych dni oczami kobiet, które nie brały bezpośredniego udziału w protestach.


Prosimy w związku z powyższym o kontakt osobisty mieszkanki Gdyni, pamiętające gorące dni sierpniowego protestu, chcące podzielić się wspomnieniami, jak i ich rodziny w celu pomocy w uzyskaniu relacji. Można także przekazać wspomnienia tradycyjną pocztą, osobiście do siedziby Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna, przy ul. Morskiej 9 w Gdyni, lub mailem na adres: fpih@wp.pl .

 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony