Uroczystość oddania hołdu dowódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski"

aktualności

Delegacja naszej fundacji wraz z Poseł Małgorzatą Zwiercan wzięła udział w uroczystościach w  Gołubiu i Szymbarku 6 marca 2016 r. oddając hołd porucznikowi Józefowi Dambkowi, dowódcy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski". Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji dowódcy i członków Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski", później przemarsz w asyście Kompanii Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej nad jezioro Dąbrowskie gdzie znajduje się symboliczny grób w miejscu śmierci, 4 marca 1944 roku porucznika Dambka. 

Podczas uroczystości odczytano także list prezydenta Andrzeja Dudy. 

 

 

Po Apelu Poległych w Gołubiu, uroczystość kontynuowana była w Szymbarku, gdzie również złożono kwiaty pod pomnikiem "Gryfa Pomorskiego". Mieliśmy również możliwość obejrzeć rekonstrukcję historyczną z 1944 roku. 

Wśród uczestników nie zabrakło naszych kolegów i przyjaciół z Solidarności Walczącej oraz RK i organizacji współpracujących. Grupą żołnierzy Obrony Terytorialnej dowodził Mariusz Draniewicz z Gdańska.

 

Galeria foto

 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony