Wystawa plenerowa "Solidarność Walcząca" podczas Festiwalu Filmowego NNW w Gdyni

aktualności

Podczas trwania Festiwalu NNW wystawiliśmy na placu miedzy budynkami festiwalowymi, Teatrem Muzycznym i Gdyńską Szkołą Filmową wystawę poświęconą najbardziej nam współczesnym "niezłomnym" Ludziom z Solidarności Walczącej. Prezentacja składała się z dwóch części. Pokazującej dokonania wrocławskiego oddziału przygotowanej przez kolegów z Dolnego Śląska oraz drugiej, przypominającej ludzi i ich zaangażowanie z Trójmiasta. Po zakończeniu Festiwalu NNW, przestawiliśmy wystawy na plac przy ul. 
Świętojańskiej, przy gdyńskiej Kolegiacie.
Realizacja projektu możliwa była dzięki dofinansowaniu wystawy przez Fundację KGHM Polska Miedź w Lubinie

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony