Uroczyste obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych z 1980

aktualności

Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna współuczestniczyła w przygotowaniu uroczystych obchodów rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych z 1980 roku w Gdyni. 30 sierpnia po złożeniu kwiatów przy pomniku Grudnia 1970 przy al. Solidarności w Sali Konferencyjnej Zarządu Morskiego Portu Gdynia odbyło się, jak co roku uroczyste wręczenie odznaczeń Bohaterom Sierpnia 80.Ostatnim punktem dzisiejszego programu była premiera filmu w reżyserii Mari Dłużewskiej "Andrzej Kołodziej - bardzo polska 
opowieść". Świetnie pokazana, na przykładzie tytułowego bohatera historia dziesiątków tysięcy ludzi którym zawdzięczamy Wolną Polskę. 
Uroczystościom towarzyszyły dwie przygotowane przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna w Sali Koncertowej Portu wystawy. Jedna opowiadająca historię sierpniowego strajku, druga losy części bohaterów przeniesione kilka lat później i ich zaangażowanie w działalność Solidarności Walczącej. 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony