Trzech Komandorów

aktualności

67 lat temu oprawcy reżimu komunistycznego zamordowali „ Trzech Komandorów” .
Śp. kadm. Jerzego Staniewicza 12 grudnia , śp. kadm . Stanisława Mieszkowskiego i śp. kmdr. Zbigniewa Przybyszewskiego 16 grudnia 1952 roku katyńską metodą strzału w potylicę.
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ….

W rocznicę mordu, dzisiaj na placu przy ul. Świętojańskiej w Gdyni, przed kościołem pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, dzięki przychylności księdza prałata dra Edmunda Skalskiego ustawiliśmy wystawę przypominającą zbrodnie stalinowskie popełnione na polskich oficerach. Prezentacja zbudowana jest z 12 plansz i będzie dostępna do 22 grudnia.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony