Wystawa "Muzeum Solidarności Walczącej" uroczyście otwarta

aktualności

Po ponad pół roku intensywnej pracy zespołu kierowanego przez wiceprezesa naszej fundacji Romana Zwiercana, 22 maja 2021 roku otworzyliśmy z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego  stałą wystawę "Muzeum Solidarności Walczącej" w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszaawie przy ul. Rakowieckiej 37 pokazującą szeroki aspekt działania opozycji antykomunistycznej w PRL-u.

W 19 salach, dawnych celach aresztu, na łącznej powierzchni ponad 400 m2 pokazujemy szeroki aspekt działania opozycji antykomunistycznej w PRL-u. Wystawa ma formę multimedialną, można dzięki temu wejść w atmosferę panującej w podziemnej drukarni, podczas manifestacji czy w radiostacji nielegalnie nadającej zakazane informacje.

Archiwalne fotografie, książki, karty pocztowe, urządzenia drukarskie, nadajniki radiowe i sprzęt kontrwywiadowczy z okresu działalności Solidarności Walczącej można oglądać codziennie (poza poniedziałkiem) od godziny 9 do 16 a w soboty i niedziele od 10 do 18, w Warszawie w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37. 

Ze względu na ograniczenia obowiązujące placówki muzealne i dużą ilość chętnych należy wcześniej zgłosić termin przyjazdu do działu zbiorów Muzeum:

Zapisy:

tel. (22)54-79-610

        (22)54-79-607

e-mail:  edukacja@muzeumrakowiecka37.pl

 
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony