Oficjalne otwarcie ścieżki edukacyjnej Trzciano - Straszewo - Pułkowice

aktualności

Kolejny projekt realizowany w ramach działań statutowych naszej fundacji przez Romana Zwiercana, wiceprezesa Fundacji został dzisiaj uroczyście otwarty. Efekty naszej pracy można oglądać w Trzcianie, Straszewie i Pułkowicach w gminie Ryjewo w powiecie kwidzyńskim.
Podczas uroczystości Małgorzata Zwiercan, Sekretarz Prezesa Rady Ministrów przekazała zebranym podziękowania od Premiera Mateusza Morawieckiego za upamiętnianie historii.
Przygotowana przez nas ścieżka edukacyjn Trzciano – Straszewo – Pułkowice ma 8 km długości. Upamiętnia zwycięstwo wojsk polskich nad wojskami szwedzkimi w bitwie pod Trzcianą, która odbyła się 27 czerwca 1629 r.
W uroczystości wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, wójt gminy Ryjewo Sławomir Słupczyński oraz zaproszeni goście.

W ramach projektu wykonane zostały:

- 3 kioski mulimedialne, z własnym zasilaniem, monitorem, mikrokomputerem oraz wyposażeniem. W Trzcianie, Straszewie i Pułkowicach,
- 3 totemy z Godłem Plski z 1620 roku,
- 3 pulpity z opisem bitwy,
- 3 maszty z flagą polską,
- 3 zestawione łącza internetowe do obsługi kamer. W każdym kiosku zostały zainstalowane dwie kamery przesyłające i archiwizujące "niepożądane zdażenia" które stanowią element zabezpieczenia całej instalacji,
- 3 prezentacje. Filmy edukacyjne o długosci ok. 5,5 minuty każdy. Do każdego filmu trzeba było przygotować scenariusz oraz tekst dla lektora, 
- Medal pamiatkowy "Tropiciel historii",
- Przypinka "Śladami oręża polskiego",
- Komiks "Bitwa Polaków ze Szwedami pod Trzcianą w 1629 roku"
- Zakładka do strony internetowej www.trzciano.fundacja-pih.info wraz z formularzem akceptującym i zliczającym rejestrujące się za pomocą QR kodów osoby

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony