Ekspozycja poświęcona zamordowanym Komandorom Marynarki Wojennej

archiwum » archiwum 2012

12 grudnia 2012 przed Dworcem PKP Gdynia Głowna ustawiliśmy plansze poświęcone pamięci zamordowanym przed 60 laty Komandorom Marynarki Wojennej.

W ramach zorganizowanych w Gdyni obchodów 60. rocznicy  stracenia w grudniu 1952 r. trzech komandorów polskiej Marynarki Wojennej Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna,  przygotowała wystawę poświęconą zamordowanym Komandorom, którą zaprezentowano przed Dworcem Głównym PKP w Gdyni. Ekspozycję można było oglądać między 13 a 16 grudnia 2012r.

       

W Akademii Marynarki Wojennej odbyła się konferencja popularno-naukową pt. „Niewinnie straceni - zbrodnia sądowa, przywrócenie honoru Komandorom", a w klubie garnizonowym „Grom” odbył się spektakl „Chwała Komandorom". 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony