Konferencja "Lech Kaczyński- człowiek Solidarności" 8.09.2012

archiwum » archiwum 2012

W Gdańsku w historycznej Sali BHP odbyła się konferencja "Lech Kaczyński - człowiek Solidarności" z udziałem m.in. Jarosława Kaczyńskiego oraz prezesa naszej fundacji, Andrzeja Kołodzieja.


Andrzej zabrał głos w panelu, gdzie przedstawił nie znane dotychczas dokumenty dotyczące współpracy Lecha Kaczyńskiego z Międzyzakładowym Komitetem Założycielskim (przed zarejestrowaniem NSZZ "Solidarność") oraz później z prezydium NSZZ "Solidarność".
Po konferencji komplet materiałów na ten temat, Andrzej Kołodziej przekazał premierowi Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz córce Lecha Kaczyńskiego - Marcie Kaczyńskiej. Kopie trafiły również do archiwum Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony