Obchody 31 rocznicy powstania Solidarności w Gdyni

archiwum » archiwum 2011

O godzinie 9 rano, złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia przy stoczni Gdynia, rozpoczęły się Gdyńskie obchody rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. 

Poczet sztandarowy Solidarności Walczącej poprowadził Edek Frankiewicz. 

Kwiaty w imieniu naszej fundacji złożyli m.in. Andrzej Kołodziej i Małgorzata Zwiercan.

W imieniu SW Mazowsze, kwiaty złożył Jacek Sarnecki z małżonką.

Po złożeniu kwiatów delegacje udały się na pomost nad torami Szybkiej Kolei Miejskiej, gdzie prezydent miasta Gdyni Wojciech Szczurek, wspólnie z Andrzejem Kołodziejem - prezesem fundacji oraz Piotrem Dudą odsłonili naszą wystawę "Gdyńskie drogi do Niepodległości".

Następnym punktem obchodów było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia przy Urzędzie Miasta Gdyni.

Prezydent miasta Wojciech Szczurek przypomniał idee Sierpnia podkreślając znaczenie Ofiar Grudnia 1970 roku dla budzenia świadomości, która umożliwiła powstanie Solidarności.

Kwiaty w naszym imieniu złożył Andrzej Kołodziej z Małgosią Zwiercan i Ludwiką Ogorzelec.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony