15 sierpnia Dzień Wojska Polskiego

archiwum » archiwum 2011

W rocznicę zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej odbyły się w Gdyni uroczystości, których kuliminacyjnym punktem było złożenie kwiatów pod pomnikami: Marynarza Polskiego oraz  Żołnierzy Armii Krajowej i Żołnierzy Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie.
Pomniki te zlokalizowane są w odległości kilkunastu metrów od siebie na Skwerze Jana Pawła II. Wiązankę kwiatów w imieniu Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna i Stowarzyszenia Solidarność Walcząca złożyła Małgosia Zwiercan z Andrzejem Kołodziejem. Poczet sztandarowy Solidarności Walczącej poprowadził Edek Frankiwicz. 

15 sierpnia jest również dniem rozpoczęcia "Strajku Sierpniowego" w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony