Zakończenie projektu w Zespole Szkól nr 2 w Gdyni

archiwum » archiwum 2011

20 czerwca 2011 uczniowie z zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, w skład którego wchodzi II LO w Gdyni, przy ul. Wolności 22 B zakończyli projekt, który realizowali samodzielnie w ramach zajęć "Wiedzy o społeczeństwie".
Jego częścią była wystawa o Solidarności Walczącej pokazywana w szkole od 25 lutego br. oraz wywiad z Andrzejem Kołodziejem organizatorem i przewodniczącym komitetu strajkowego ze stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni w sierpniu 1980 r., obecnie prezesem naszej fundacji. W zakończeniu wzięli udział zaproszeni goście, m.in. z naszej Fundacji Edek Frankiewicz - dawny szef Grupy Solidarności Walczącej ze stoczni im. Komuny Paryskiej, wspomniany wcześniej Andrzej Kołodziej oraz Zygmunt Pałasz artysta plastyk - fotografik. Obecni byli także Aleksander Kozicki przewodniczący Oddziału NSZZ "Solidarność" w Gdyni i Dariusz Adamski aktualny przewodniczący NSZZ "Solidarność" rozwiązanej już Stoczni Gdynia (dawniej im. Komuny Paryskiej) .
Uczniowie przygotowali dyplomy, które zostały uroczyście wręczone osobom, które wydatnie przyczyniły się do realizacji projektu. Z naszej Fundacji podziękowania dostali Andrzej Kołodziej i Roman Zwiercan.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony