2 rocznica śmierci Macieja Frankiewicza

archiwum » archiwum 2011

6 czerwca przedstawiciele naszej Fundacji, Edek Frankiewicz i Andrzej Kołodziej uczestniczyli w Poznaniu, w uroczystym wręczeniu Krzyży Solidarności Walczącej dla działaczy z Wielkopolski.
Uroczystość odbyła się o godzinie 16 w Sali Białej Urzędu Miasta Poznania. Uczestniczyli w niej m.in. przewodniczący Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki oraz prezydent Poznania. 
Spotkanie uświetniał koncert kwartetu ProForma.

Po wręczeniu Krzyży uczestnicy wzięli udział w mszy świętej, odprawionej w kościele OO. Dominikanów, w intencji śp. Macieja Frankiewicza, założyciela Solidarności Walczącej w Poznaniu. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod tablicą pamiątkową w krużgankach klasztoru OO. Dominikanów.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony