3 Maja - Święto Konstytucji w Gdyni

archiwum » archiwum 2011

Święto Konstytucji 3 Maja w Gdyni. 
O godz. 10.00 w Kościele NMP przy ul. Świętojańskiej rozpoczęła się uroczysta Msza św., podczas której reprezentował nas poczet sztandarowy Solidarności Walczącej Oddziału Trójmiasto, któremu przewodził Edek Frankiewicz, dawny szef Grupy SKP SW.Jego przybocznymi byli Andrzej Tyrka i Marek Bieliński, również dawni członkowie, oddziału specjalnego Grupy Stoczniowej SW. W uroczystościał uczestniczył także Andrzej Kołodziej, członek Komitetu Wykonawczego SW, wcześniej pierwszy wiceprzewodniczący NSZZ "Solidarność".
Po zakończeniu mszy, ok. godz. 11.20 rozpoczął się przemarsz ulicami: Świętojańską,  Żwirki i Wigury oraz ul. Słowackiego pod pomnik Konstytucji 3 Maja, który umiejscowiony jest przy ul. Słowackiego. Pod pomnikiem delegacje władz miasta, wojska, organizacji społecznych i mieszkańców złożyły kwiaty.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony