10 kwietnia 2011 w Gdyni

archiwum » archiwum 2011

Nie wszyscy mogli 10 kwietnia pojechać do Warszawy. Mieszkańcy Gdyni i okolic spotkali się na placu przed kościołem, przy ul. Armii Krajowej/Świętojańskiej,
gdzie o godz. 9:30, odbyła się uroczystość odsłonięcia Tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej, wmurowanej w ścianę Gdyńskiej Kolegiaty oraz otwarcie towarzyszącej temu wydarzeniu wystawy. 

Przygotowanie prezentacji było możliwe dzięki finansowemu wsparciu:

Wystawa, przygotowana przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna nosi tytuł: „Polegli w służbie Ojczyzny. Smoleńsk 2010” i przypomina sylwetki osób, które zginęły w Smoleńsku.
Po uroczystościach, o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta msza z udziałem Abp Sławoja Leszka Głódzia i władz miasta. Poniżej znak graficzny wystawy i projekt tablic. Cała wystawa składa się z 16 plansz o wymiarach 2,2 m x 1,8 m.

 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony