Wystawa wewnętrzna "SW w Trójmieście" w LO nr 2 w Gdyni

archiwum » archiwum 2011

25 lutego uczniowie z zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Gdyni, w skład którego wchodzi II LO w Gdyni, przy ul. Wolności 22 B ustawili naszą wystawę "Solidarność Walcząca w Trójmieście" w holu szkoły.Wystawa jest częścią projektu, który uczniowie realizują samodzielnie w ramach zajęć "Wiedzy o społeczeństwie". Ich częścią był wywiad z Andrzejem Kołodziejem organizatorem i przewodniczącym komitetu strajkowego ze stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni w sierpniu 1980 r., obecnie prezesem naszej fundacji.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony