Sztandar Solidarności Walczącej

archiwum » archiwum 2010

Fundacja zainicjowała powstanie historycznego sztandaru "Solidarności Walczącej" Oddziału Trójmiasto.
Mając na uwadze zasługi ludzi działających w strukturach organizacji Solidarność Walcząca w Trójmieście, w walce o niepodległość Polski, rada fundacji postanowiła ufundować sztandar, który przy uroczystych okazjach będzie wnoszony przez Poczet Sztandarowy złożony z byłych członków Solidarności Walczącej z Trójmiasta. Swoją obecnością będzie dawał świadectwo historii i zaświadczał istnienie i dokonania organizacji.

Projekt sztandaru wykonała znana i ceniona w świecie, mieszkająca w Paryżu, rzeźbiarka Ludwika Ogorzelec. Współzałożycielka a od 1985 roku tajny przedstawiciel "Solidarności Walczącej " we Francji.
Strona z pracami autorki projektu i druga z artykułami.

Poświęcenie sztandaru dokonane zostało przez księdza biskupa Ryszarda Kasynę, podczas uroczystej, rocznicowej mszy, 17 grudnia 2010 roku, o godz. 15:00 w kościele PW Serca Jezus. Poczet Sztandarowy poprowadził Edward Frankiewicz, dawny szef Grupy Zakładowej Solidarności Walczącej w Stoczni im. Komuny Paryskiej w Gdyni.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony