Podziękowanie od prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca Zbigniewa Jagiełło

aktualności

Otrzymaliśmy list od Zbigniewa Jagiełło, prezesa Stowarzyszenia Solidarność Walcząca z wyrazami uznania za nasz wkład pracy przy budowie wystawy "Muzeum Solidarności Walczącej".  Poniżej cały tekst:

Drodzy członkowie Stowarzyszenia Solidarność Walcząca 

W dniu 22 maja dokonała się wielka rzecz dla pamięci SW!
Otwarliśmy stałą wystawę Solidarności Walczącej  w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ulicy Rakowieckiej 37 w Warszawie.

Dziękuję wszystkim za udział w uroczystym otwarciu i przepraszam za wszelkie niedogodności związane z restrykcjami sanitarnymi jak również warunkami pogodowymi.

Wielkie podziękowanie składam przede wszystkim Romkowi i Małgosi Zwiercan ! Bez Was Drodzy nie mieliśmy szans na powstanie naszego Muzeum.

Premier Mateusz Morawiecki odznaczył medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości zaangażowanych w tworzenie wystawy jak również ich wcześniejszą postawę w latach 80-tych. Są to: Renata Godlewska, Adam Kanikuła, Marta Mieczkowska, Bartłomiej Myszewski i Zuzanna Śmiegielska. 
Odznaczenie otrzymał również nasz Wielki Przyjaciel Jacek Pawłowicz - dyrektor Muzeum. 
Wiele innych osób przyczyniło się do powstania tego dzieła.
Dziękuję Jerzemu Kanikule, Hani Łukowskiej, Lutce Ogorzelec, Krzysztofowi Witczakowi, Mariuszowi Grabowskiemu, Jackowi Jaśkiewiczowi i wielu innym osobom za wsparcie, dary i pomoc. 

Muzeum można też zwiedzać wirtualnie
Poniżej zamieszczamy aktualny link do wirtualnego spaceru.

Ekspozycja stała - Muzeum Solidarności Walczącej (matterport.com)

https://my.matterport.com/show/?m=nm7BwgKwFJB

Bardzo proszę przesyłajcie ten link wszystkim swoim znajomym, zamieszczajcie na portalach, w mediach społecznościowych, malujcie na murach 😉.

W imieniu Zarządu 
Stowarzyszenia SW

Zbigniew Jagiełło 

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony