Książka "Gdyńscy Komunardzi" - Andrzej Kołodziej

Wydawnictwa » Książka "Gdyńscy Komunardzi" - Andrzej Kołodziej

W 2008 r., w przeddzień rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych, ukazała się w niewielkim nakładzie, staraniem Oficyny Verbi Causa książka bohatera strajku gdyńskiego, Andrzeja Kołodzieja. Jest to zapis wydarzeń sierpniowego strajku, opowieść o Wolnej Drukarni Stoczni Gdynia, Poczcie Strajkowej, ale również o księdzu Hilarym Jastaku, który odprawił mszę w Stoczni Gdyni i wygłosił jakże podniosłą homilie o godności. Przede wszystkim to ksiązka o Andrzeju Kołodzieju, młodym opozycjoniście, organizatorze strajku i wiceprzewodniczącym Międzyzakładowego komitetu Strajkowego, który przez komunistyczną władzę został deportowany z kraju w 1988 roku. W książce znajdują się także dokumenty, m.in. homilia ks. H. Jastaka, ulotki oraz koperty Poczty Strajkowej. Dodatkowo do ksiązki załączona była płyta z archiwalnymi nagraniami ze strajku w Stoczni.
Przypominamy o tym dlatego, że w kolejny przeddzień rocznicy Porozumień Sierpniowych, tym razem 30 sierpnia 2010 roku ukazało się wznowienie w nakładzie 100 tyś. egz. rozprowadzane jako dodatek do Rzeczypospolitej. 

Mamy sygnały, że mimo tak dużego, - jak na dzisiejsze czasy i tematykę -, nakładu nie jest już dostępna dla zainteresowanych. W porozumieniu ze Stowarzyszeniem Solidarności Walczącej udostępniamy więc książkę online.

NazwaRozmiarData
icokomunardzi[1].pdf

książka

4332.53 KB2013-10-17 12:15
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony