Wystawa „Polegli w służbie Ojczyzny. Smoleńsk 2010”

Wystawy » Wystawa „Polegli w służbie Ojczyzny. Smoleńsk 2010”

W związku ze zbliżającą się pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej, przygotowujemy wystawę, która przypomni i przybliży sylwetki osób, które zginęły w Smoleńsku. 
Wystawa nosi tytuł  „Polegli w służbie Ojczyzny. Smoleńsk 2010”. 
Nadmierne upolitycznienie wszystkiego co związane jest z Katastrofą Smoleńską powoduje, że umyka nam istota zdarzenia. Była to ogromna ludzka tragedia. Tragedia dla naszego państwa bo zginęli tam ludzie pełniący najwyższe urzędy w państwie, ale też tragedia zwykłych ludzi, którzy poświęcili się działaniu dla wyjaśnienia Zbrodni Katyńskiej. 
Naszym zamiarem jest  przypomnienie sylwetek osób, które zginęły w Smoleńsku. Krótkie noty biograficzne mają przypomnieć nam kim byli i czego dokonali, bo nie wszyscy przecież bywali na pierwszych stronach gazet.
Wszyscy jednak wypełniając swą służbę chcieli w tym tragicznym dniu uczcić pamięć Zbrodni Katyńskiej. Pamiętajmy więc o Nich.

Otwarcie nastąpi podczas uroczystości odsłonięcia Tablicy pamiątkowej, 10 kwietnia 2011 w Gdyni, przy Kolegiacie Gdyńskiej o godzinie 9:30 z udziałem Abp Sławoja Leszka Głódzia i władz miasta Gdyni.

Przygotowanie prezentacji było możliwe dzięki finansowemu wsparciu:

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony