filmy aktualności

 • Od konfrontacji do współpracy w drodze do niepodległości

  Informujemy, że dnia 12 listopada 2020 r. w godzinach 10:00 - 13:00  w ramach obchodów "100 lat niepodległości na Pomorzu", odbędzie się konferencja historyczna  "Od konfrontacji do współpracy w drodze do Niepodległości".
  Ze względu na sytuację związaną z pandemią konferencja odbędzie się oline, a transmisję będzie można obejrzeć na stronie http://www.fundacja-pih.pl/"
  Wystawa "100 lat niepodległości na Pomorzu" i konferencja "Od konfrontacji do współpracy w drodze do Niepodległości" są wspierane przez ENERGA z Grupy Orlen w ramach realizacji Strategii CSR Grupy ENERGA.

  Energa z Grupy Orlen jest Partnerem Głównym wydarzenia.

 • Wystawa "Solidarność Walcząca Trójmiasto" w Sejmie.

  Ta wystawa niech będzie hołdem złożonym przez Sejm RP organizacji, która przyczyniła się do zwycięstwa, wolności i niepodległości, a pamięć o tej organizacji będzie nam zawsze towarzyszyć, kiedy będziemy się znów o wolność i niepodległość upominać ' - tymi słowami wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki otworzył wystawę w Sejmie pt. "Solidarność Walcząca", upamiętniającą działalność bohaterskiej organizacji...

  Data:19-07-2017
  Czytaj...
 • Marsz pamięci Żołnierzy Wyklętych w Gdyni

  Około tysiąc osób wzięło udział w Marszu Żołnierzy Wyklętych w Gdyni między innymi: Członkowie Fundacji Pomorskiej Inicjatywy Historycznej (organizatora marszu), gdańskiego oddziału IPN, NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty  i Wychowania w Gdyni,   Harcerze ZHR ,  uczniowie gdyńskich szkół, Klub Kibica Arki, Koło Młodych PiS Gdynia,  orkiestra młodzieżowa MDK Gdynia oraz mieszkańcy Gdyni.

  Data:02-03-2014
  Czytaj...
 • Konkurs Mój Dzień Niepodległości

  Konkurs Mój Dzień Niepodległości Gdynia Klub Muzyczny Ucho 11 listopada 2013

  Data:19-11-2013
  Czytaj...
 • Prezes Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna Andrzej Kołodziej w USA

  Chicago nagranie w radio oraz Chicago spotkanie z Polonią 

  Data:30-07-2013
  Czytaj...
 • Wystawa "V Wileńska Brygada AK" oraz "II Konspiracja" w Wejherowie

  Wystawa "V Wileńska Brygada AK" oraz "II Konspiracja" w Wejherowie

  21-04-2013
  21 kwietnia wystawy o Żołnierzach Wyklętych zostały ustawione w Wejherowie.

  Data:21-04-2013
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony