Inscenizacje

W porozumieniu i przy współudziale wladz miasta Gdyni, z pełnym poparciem prezydenta miasta Wojciecha Szczurka rozpoczęliśmy realizację projektu rekonstrukcji wydarzeń z Grudnia 1970 roku w Gdyni.

Wyłącznym Partnerem Projektu został Bank PKO BP SA.

Przedsięwzięcie planowane jest na sobotę, 18 grudnia 2010r o godzinie 13.30.  Podczas spotkania 22 października omówiliśmy w Wydziale Kultury UM Gdyni, z udziałem przedstawiciela Policji problemy związane z koniecznym wyłączeniem z ruchu części ulicy Wiśniewskiego na czas rekonstrukcji oraz zabezpieczenia całej imprezy.

12 listopad 
Przekazujemy kolejne ustalenia. 
Insvenizacja odbędzie się w miejscu wydarzeń, przy przystanku SKM (Szybka Kolej Miejscka) Gdynia Stocznia i nosi tytuł "Grudzień '70, za chleb i wolność i nową Polskę"

Scenariusz przygotowuje na zlecenie Fundacji PIH Jarosław Kuczyński, historyk pracujący w warszawskim IPNie. 
Reżyseria została powierzona Michałowi Kępińskiemu, prowadzącemu warszawską "Grupę Rekonstrukcji Historycznej Milicji Obywatelskiej". 
W inscenizacji ma wziąść udział około 100 aktorów rekonstruktorów których koordynacją zajmuje się Piotr Czerepak wspólnie 
z reżyserem, Michałem Kępińskim i ponad 200 wolontariuszy. 

Przewidujemy m.in. udział członków Grup Rekonstrukcji Historycznej: 
- GRH Milicji Obywatelskiej 
- SRH AA7 
- GIH Pomerania 1945 
- GRH Śródmieście 
- Stowarzyszenie Tradycji Armii Krajowej 
- GRH 12 Pułku Piechoty XW 
- Harcerskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej 
i innych. 

Scenariusz, w zgodzie z prawdą historyczną, zakłada udział wojskowego sprzętu ciężkiego.

Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony