aktualności

Wszystkich zainteresowanych współpracą, lub wypożyczeniem jednej z wystaw, prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy w sprawie zarezerwowania terminu i omówienia szczegółów technicznych ekspozycji. Dane kontaktowe znajdują się na dole strony.


Wszystkich zainteresowanych Programem pomocy dla weteranów i osób działających na rzecz niepodległego bytu państwa Polskiego prosimy o kliknięcię w ten link.


Członkowie i współpracownicy Solidarności Walczącej
W celu wyszukania ludzi, skorzystaj z wyszukiwarki lub wybierz oddział


Wirtualny spacer po Muzeum Solidarności Walczącej

 • 1[2].jpg

  Wystawa "Solidarność Walcząca Trójmiasto" w Sejmie

  ' Ta wystawa niech będzie hołdem złożonym przez Sejm RP organizacji, która przyczyniła się do zwycięstwa, wolności i niepodległości, a pamięć o tej organizacji będzie nam zawsze towarzyszyć, kiedy będziemy się znów o wolność i niepodległość upominać ' - tymi słowami wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki otworzył wystawę w Sejmie pt. "Solidarność Walcząca", upamiętniającą działalność bohaterskiej organizacji...

  fot. Paweł Kula
  www.sejm.gov.pl

  Data:19-07-2017
  Czytaj...
 • baner_18.jpg

  Apel do drukarzy i działaczy Solidarności Walczącej

  Prosimy wszystkich: którzy brali udział w projektowaniu i/lub drukowaniu znaczków, kopert, banknotów Poczty Solidarności Walczącej i mogą udzielić informacji o tym co drukowali, kiedy, z kim i w jakich okolicznościach -  o kontakt.

   

  Data:04-05-2017
  Czytaj...
 • LogoNCK.jpg

  Wystawa Gdyńska Droga do Niepodległości odnowiona

  W grudniu 2016 roku dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury wystawa Gdyńska Droga do Niepodległości została odnowiona.

   

   

  Data:17-12-2016
  Czytaj...
 • 2016-08-30-001.jpg

  36. Rocznica Porozumień Sierpniowych

  31 sierpnia 1980 roku nastąpiło zakończenie strajków okupacyjnych podpisanie porozumień sierpniowych. W 36. rocznicę tych wydarzeń władze miasta, uczestnicy tamtych wydarzeń oraz gdynianie, oddali cześć bohaterom tamtych dni.

   

   

  Data:31-08-2016
  Czytaj...
 • 2016-08-13-001.jpg

  36 Rocznica Podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdyni

  Fundacja Pomorska Inicjatywa Historyczna oraz Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek serdecznie zapraszają na uroczystość wręczenia honorowych odznaczeń bohaterom strajków sierpniowych, za odwagę walki o godność i wolność w sierpniu 1980 roku - 30 sierpnia 2016 roku o godzinie 18.30 w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. na ul. Rotterdamskiej 9 w Gdyni.
   

   

  Data:12-08-2016
  Czytaj...
 • APEL

  W związku z przygotowaniem 5 i 6 tomu albumu "Ludzie Sierpnia", z których jeden będzie nosił tytuł: "Ludzie Sierpnia - Matki, żony, córki...", prosimy o kontakt kobiety, mieszkanki Gdyni, które wspierały strajkujących członków swojej rodziny w zakładach pracy w Trójmieście w gorącym Sierpniu 1980 r. 

   

   

  Data:07-03-2016
  Czytaj...
Program ASOS

Projekt Fundacji Pomorska Inicjatywa Historyczna “Śladami pamięci” był realizowany przez 5 lat, do 2020 roku i polegał na udziale i współprowadzeniu przez seniorów - dawnych działaczy opozycyjnych – w dyskusjach o tematyce historycznej podczas ich pobytu w specjalnie stworzonym w tym celu ośrodku integracyjnym. 
Zapraszamy na stronę klikając tu...

Gdynia - 1980

Strona przygotowana i prowadzona jest przez Fundację Pomorska Inicjatywa Historyczna przy wsparciu finansowym Miasta Gdynia w ramach ogólnego projektu „Ludzie Sierpnia 80 w Gdyni” z osobistym poparciem Prezydenta Miasta Gdynia Wojciecha Szczurka.

Zapraszamy

Sponsor

bz wbk

Partnerzy


partner PKO

Sponsor Inscenizacji

pko

Wyłączny Partner Inscenizacji "Grudzień '70"

Polecamy strony